Przekaż 1% podatku

• Uwolnij szczęście
Potrzebni wolontariusze PDF Drukuj Email
Piątek, 27 Marca 2015 08:24
  Zapraszamy osoby, które chciałyby pomóc przy śniadaniu wielkanocnym dla osób samotnych, ubogich i potrzebujących na na spotkanie organizacyjne 30 marca (poniedziałek), godz. 16:00 do siedziby Caritas przy ul. Warszawskiej 32. Uroczystość będzie miała miejsce w wielkanocny poranek (5 kwietnia) o godz. 8:00 rano w Zespole Szkół Katolickich, ul. Kościelna 3 w Białymstoku. Wszystkie informacje zostaną udzielne na poniedziałkowym spotkaniu.

Pracownicy Caritas przeszli kurs pierwszej pomocy PDF Drukuj Email
Środa, 25 Marca 2015 14:56

Jak zachować się w razie wypadku, w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia? Jakie czynności podejmować? Tego wszystkiego uczyła się kadra Caritas Archidiecezji Białostockiej podczas kursu pierwszej pomocy, który miał miejsce w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. W sumie wzięło w nim udział 50 pracowników Caritas, którzy na co dzień pracują z dziećmi, młodzieżą uzależnioną, osobami chorymi, niepełnosprawnymi, bezdomnymi. Podczas szkolenia została przekazana wiedza zarówno teoretyczna, jak i praktyczna, każdy z uczestników mógł poćwiczyć resuscytację na fantomie dziecka i dorosłego człowieka. Tematyka kursu obejmowała tematy tj. zatrzymanie akcji serca, omdlenia, złamania, krwawienia, oparzenia, zatrucia itp. Galerię zdjęć z kursu można obejrzeć na naszym profilu Facebook: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.817397441628898.1073741900.232485400120108&type=1

Kiermasz pocztówek wielkanocnych PDF Drukuj Email
Wtorek, 24 Marca 2015 10:40

Dzieci ze świetlicy "Stokrotka" wykonały pocztówki wielkanocne, które można nabyć w trakcie kiermaszu dziś i jutro (23 i 24 III) po Mszy świętej o godz. 16:30 w parafii św. Kazimierza. Cały dochód zostanie przeznaczony na potrzeby dzieci. Zapraszamy do nabywania wyrobów ręcznie wykonanych przez dzieci.  Naszych podopiecznych można również wspierać przekazując 1% na rzecz CARITAS POTRZEBUJĄCYM KRS 0000269579.

Trwa nabór do "Studenckiego pogotowia lekcyjnego" PDF Drukuj Email
Wtorek, 17 Marca 2015 11:17
  Trwa nabór do kolejnej edycji akcji "Studenckie pogotowie lekcyjne". Akcja polega na udzielaniu pomocy w lekcjach dzieciom ze świetlic Caritas, Eleos i PCK. Świetlice są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych.W akcji mogą wziąć udział studenci wszystkich białostockich uczelni. Nabór trwa do 17 marca. Więcej informacji oraz karta zgłoszeniowa są do pobrania na stronie Uniwersytetu: http://www.uwb.edu.pl/news.php?n=1834&h= .
"Studenckie pogotowie lekcyjne" jest akcją prowadzoną od 2013 roku. Do tej pory zgłosiło się kilkuset studentów, a z pomocy skorzystało ponad sto dzieci.

Przedświąteczna zbiórka żywności Caritas PDF Drukuj Email
Środa, 11 Marca 2015 11:53
  W dniach 13-14 marca 2015 r. Caritas Archidiecezji Białostockiej przeprowadzi przedświąteczną zbiórką żywności pod hasłem „Tak, pomagam!”. Będzie to już ósma edycja tej ogólnopolskiej akcji Caritas. Wolontariusze przez dwa dni zachęcać będą do dobroczynności, do podzielenia się żywnością z tymi, którzy zmagają się z problemem ubóstwa i głodu. Potrzebne są przede wszystkim produkty łatwe w przechowywaniu i z długim terminem przydatności do spożycia. „Bardzo liczymy na hojność mieszkańców, którzy zechcą podzielić się przedświątecznymi zakupami z najbardziej potrzebującymi pomocy” – mówi ks. Grzegorz Kłoczko.

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»