Przekaż 1% podatku

• Uwolnij szczęście
Podlaskie Forum na rzecz Wychodzenia z Bezdomności PDF Drukuj Email
Środa, 13 Kwietnia 2011 12:57

Dnia 13 kwietnia 2011 roku podczas konferencji naukowej "Bezpieczeństwo publiczne. Bezdomność - zagrożenie i profilaktyka" w Wyższej Szkole Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku zostało podpisane porozumienie o współdziałaniu w ramach Podlaskiego Forum na rzecz Wychodzenia z Bezdomności. Forum zostało powołane przez instytucje sektora publicznego i organizacje pozarządowe, jest platformą współpracy na rzecz rozwiązywania problemów bezdomności na terenie Miasta Białegostoku oraz województwa podlaskiego.

Podpisy złożyli:

1. insp. Igor Parfieniuk, Podlaski Komendant Wojewódzki Policji (jako instytucja wspierająca),

2.dr hab. prof. UwB Elwira Jolanta Kryńska, Dziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologi Uniwersytetu w Białymstoku,

3. prof. zw. dr hab.  Jerzy Marian Kopania, Rektor Wyższej Szkoły Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku,

4. Danuta Czupryńska, Kierownik Domu dla Osób Bezdomnych i Najuboższych Monar-Markot w Garbasie,

5. mgr Marian Hodun, Dyrektor Izby Wytrzeźwień w Białymstoku,

6. ks. Wojciech Łazewski, Dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej,

7. mgr Beata Andruczyk,  Suwalskie Stowarzyszenie "Wybór",

8. mgr Marek Masalski, Dyrektor Prawosławnego Ośrodka  Miłosierdzia Diecezji Białostocko-Gdańskiej Eleos,

9. Elżbieta Rajewska-Nikonowicz, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej,

10. Elżbieta Żukowska-Bubienko, Prezes Stowarzyszenia "Ku Dobrej Nadziei",

11. Michał Gaweł, Prezes Zarządu Fundacji Edukacji i Twórczości,

12. Straż Miejska w Białymstoku,

13. ks. dr Dariusz Wojtecki, Wiceprezes Fundacji "Spe Salvi",

14. mgr Anna Bajko, Wiceprezes Zarządu Oddziału "Patronatu" Białystok,

15.Waldemar Sajkowski, Dom Pomocy Społecznej "Dom Kombatanta" w Jaświłach.

Celem współpracy jest w szczególności:

a. monitoring i diagnoza zagrożeń dotyczących osób, środowisk i zjawisk wynikających z szeroko rozumianego problemu bezdomności,

b. wdrażanie standardów usług świadczonych w placówkach udzielających pomocy osobom bezdomnym,

c. współdziałanie w realizacji projektów, promujących nowe rozwiązania w zakresie pomocy osobom bezdomnym,

d. propagowanie sprawdzonych sposobów skutecznego przeciwdziałania bezdomności i rozwiązywania problemów związanych z bezdomnością i jej skutkami,

e. edukacja społeczności lokalnej oraz środowisk opiniotwórczych w celu rzetelnego rozumienia przyczyn, skutków oraz dróg wychodzenia z bezdomności,

f. profilaktyka bezdomności.

Formy działalności Forum to przede wszystkim:

a. wspólne przygotowywanie i realizacja projektów,

b. wzajemna wymiana informacji,

c. konsultacje merytoryczne i opiniowanie,

d. organizacja szkoleń, konferencji i seminarów,